O mnie


WOJCIECH WITKOWSKI – fotografwojciech-150x150

Próbuję zadowolić oko i duszę.
Dlatego nigdy nie przestanę fotografować.
Chcę znaleźć równowagę między światłem a kolorem, fakturą i cieniem, tematem i kreacją.

Specjalizuję się w reportażu i reportażu ślubnym.
Podejmuję się również innych zleceń, by pokazać miejsca, chwile, uczucia i emocje w tym jedynym i niepowtarzalnym momencie.
Zanurzony w dynamicznym strumieniu zdarzeń wyłapuję gesty, spojrzenia, uśmiechy tak, aby po latach móc przywołać je pamięci.

Pracuję z pełnoklatkowymi aparatami Canon wyposażonymi w zestaw najlepszych, bardzo jasnych, profesjonalnych obiektywów.
Nawet w bardzo trudnych warunkach jestem spokojny o jakość swoich fotografii.
Wszędzie tam, gdzie jest to tylko możliwe, staram się rezygnować z lampy błyskowej. Wykorzystując naturalne, zastane światło udaje mi się głębiej zajrzeć w naturę rzeczy.

Wszystkie zdjęcia wykonuję sam, lecz jeśli sytuacja tego wymaga wspieram się drugą osobą o podobnych kwalifikacjach.
W zależności od kategorii zamówienia, w trakcie jednej sesji powstaje różna ilość zdjęć, które później selekcjonuję i osobiście poddaję postprocessingowi.
Jednak zawsze staram się jak najmniej ingerować w fotografię. Unikam nadmiernego retuszowania i stylizowania zdjęć.
Tam gdzie jest to tylko możliwe, swoje działania ograniczam do odpowiedniego kadrowania, ustawienia barw, kontrastu czy poziomu światła.
Efektem mojej pracy jest 60-80 zdjęć w przypadku krótkiej sesji (plener lub sama uroczystość ślubna) aż do kilkuset zdjęć w przypadku reportażu ze ślubu i plenerów.

Mimo że  mieszkam w Zielonej Górze i tutaj najczęściej pracuję, dojeżdżam do każdego miejsca w Polsce, jeśli wiąże się to z nowymi doświadczeniami i Waszym zadowoleniem.